Alaçatı butik oteller

Çeşme’nin yanı başında konumlanan Alaçatı, rüzgar ile yıkanan sularında her yıl rüzgar sörfüne meraklı milyonlarca turisti ağırlıyor… Bahar aylarının gelişi ile hareketlenmeye süregelen, yaz ayları süresince en kalabalık sezonunu yaşayan Alaçatı, garip coğrafyasının yanı sıra, mimarisi, yel değirmenleri, yetiştirdiği ürünleri, butik otelleri, bakir plajları ve kolay ulaşımıyla da tercih ediliyor…

Begonvillerle örülü taş evleri, ufak dükkânları, sakızlı Türk kahvesi ve sürprizlerle dolu daracık sokaklarıyla Alaçatı, ilk bakışta yalınlık ve serinlik duygusunu aşılıyor insana… Alaçatı’nın mimari dokusu büyüleyici güzellikte bundan dolayı. ‘Alaçatı taşı’ isminde olan ponza taşı görünümlü kesme taşlardan meydana getirilen evler, kışın sıcak yazın da serin tutma özelliğine haiz. Beldenin zemini de bu taşlarla kaplı. Eski Alaçatı evlerini restore edip yerleşmek, birkaç senedir fazlaca moda. Yerleşime açılmasına karşın zamanı dokusunu bugüne dek koruyabilen Alaçatı; cumbalı eski evleri, yel değirmenleri, parke kaplı dar sokakları, Boşnak, Arnavut ve Selanik göçmeni güler yüzlü halkıyla gönlünüzü o anda fethedecek.

Alaçatı’da konaklamak istediğinizde tavsiyem, kesinlikle rezervasyon yaptırarak yola çıkmanız. Bilhassa yüksek sezon’da Alaçatı’da konaklayacak yer bulmak ciddi sorun. Oldukça rağbet gören bir bölge olması sebebiyle spontane seyahatlerde Alaçatı’da duracak yer bulamayabilirsiniz. Aklınızda bulunsun; böylesi bir durumda alternatif beldelerden olan Kaplıca’ya da yönelebilirsiniz. Kaplıca’daki her otelden rüzgar sörfü yapmak isteyenler için Alaçatı’ya servis var.

Alaçatı’da Eğlence ve Gece Yaşamı

Bilhassa Babylon’un açılması ile hareketlenen Alaçatı gece yaşamı, her yıl birbirinden mühim isimlere sahne oluyor… Dünyaca meşhur müzik grupları, DJ’ler Alaçatı’yı gezi planlarına dahil edenlere unutulmaz bir müzik şöleni sunuyor. Ek olarak Babylon’un kendine hususi plajları gün boyu da hareketli partilere ev sahipliği ediyor… Tercihiniz eğlencenin 24 saate taşındığı bir dinlence ise o vakit Babylon plajı tam size gore.

Alaçatı’da Rüzgar Sörfü

Alaçatı plajı ortalama 20 senedir sörfçülerin uğrak yeri. Nisan-Kasım ayları içinde en yoğun periyodunu yaşıyor. Bu denli tercih edilir olma sebebi ise sahilden ortalama 700 metre mesafeye kadar derinliği bir metreyi geçmeyen kum bir sahile haiz olması. Bir öteki mühim özelliği de plajdaki tesisler yardımıyla her türlü malzemenin ve ders alma imkânının bulunması.

Alaçatı’da Yeme İçme

Alaçatı’da yeme-içme ayrı bir keyif. Alaçatı merkezinde yer edinen restore edilmiş cumbalı eski evlerin bahçesinde ya da içine yerleştirilmiş restoran ve kafelerde damak zevkinizi doruklara çıkaracak lezzetleri görsel bir tat içinde yaşayabilirsiniz. İsterseniz Alaçatı’nın uzantısı Mersin Liman mevkiindeki çipura çiftliğine gidebilirsiniz. Her tür taze balık ve deniz ürününün bulunmuş olduğu bu mekânda, mevsiminde ise ufak körpe sakız enginarından meydana getirilen çeşitlemeleri yemeyi de ihmal etmeyin. Alaçatı’nın restoran ve kafeleri kadar otel motel ve pansiyonları da fazlaca meşhurdur. Taş evler, pansiyonlar, oteller ve çeşitli konaklama imkanları size rahatlık sağlayacak.

 
Alaçatı'da sakin, yemyeşil romantik bir bahçede 'EVET' ile mutluluğa ilk adımı atmak ister  misiniz?
Muhteşem Kır Düğünü
konsepti ile hizmetinizdeyiz.

 
Tel: 0.232.716 99 67  Fax: 0.232.716 99 67Gsm: 0.532.541 57 47
info@dortmevsimalacati.com    Alaçatı Mahallesi. 12055 Sokak. No:26 Alaçatı - Çeşme - İZMİR
Alaçatı Butik Oteller Tüm Hakları Dört Mevsim Alaçatı Butik Otele Aittir.  Web Tasarım: Selis Medya